Swoboda wkracza do gry w Ostravie! Zlata Tretra z Ewą, Natalią i Pią. Łącznie 10 Polaków!

0

Na listy czekaliśmy aż do poniedziałku, a dokładnie do 24 godzin przed rozpoczęciem mityngu „Zlata Tretra” (w tłumaczeniu: Złote Kolce). Ale już wiemy, że sezon rozpocznie właśnie tutaj Ewa Swoboda. Jej rywalkami będą niewygodna Zaynab Dosso (kto pamięta jej pojedynki z Ewą z hali? Od tego roku rekordzistka Włoch: 11.02) oraz będąca w życiowej formie, Gina Bass (w tym roku 10.93-rekord Gambii). Stawkę wielkich nazwisk uzupełni halowa mistrzyni świata na 60 metrów z ósmego toru, Mujinga Kambundji!

Godzina konfrontacji to 19:10 (transmisja w Polsacie Sport 2). Oprócz wymienionej czwórki pobiegnie też rekordzistka Węgier, Boglarka Takacs (11.14 i 11.17 w tym roku). Może zaskoczy czeska rewelacja, Karolina Manasova (11.35 w tym roku). Tajemnicą jest Kambundji, która w tym roku najlepiej pobiegła 11.23(+0.4).

O godzinie 17:20 na płotkach pokaże się Pia Skrzyszowska (12,53 w tym roku, jej życiówka to 12.51), którą zobaczymy w eliminacjach i jak zakładamy, także w finale (szkoda, że nie ma tak na płaskich 100m). Jej rywalką w eliminacjach będzie Ditaji Kambundji (12.49 w tym roku) oraz Reetta Hurske (12.85). W osobnej serii półfinałowej pobiegną Nadine Visser, Luca Kozak i Victoria Forster.

Na 400 metrów po raz trzeci w tym roku wystąpi Natalia Kaczmarek. Nie będzie miała jednak w serii tak wielkich nazwisk jak w kwietniowym pojedynku z Paulino itp. Ostrava to będzie dla niej przetarcie przed Diamentową Ligą w Oslo (już w czwartek gdzie zmierzy się z Paulino i Klaver, także na jej bieg trzeba patrzeć przez ten pryzmat). Rywalkami Natalii w Czechach będą Ama Pipi i Andrea Miklos (rumuńska rewelacja, która wróciła na najwyższy poziom po długiej kontuzji, jej celem jest na pewno bieg poniżej 51 sekund).

Ponadto mocna obsada 100 metrów: Marcel Lamont Jacobs, Reece Prescod, Andre de Grasse (pobiegnie też na 200 metrów) i Ryiem Forde z Jamajki. Na 400m Steven Gardiner vs nowy rekordzista Belgii, Alexander Doom. W skoku o tyczce zobaczymy Armanda Duplantisa!

Z Polaków wystąpią jeszcze Sofia Ennaoui (1500), Roberta Sobera (tyczka), Norbert Kobielski (wzwyż), Konrad Bukowiecki (kula), Mateusz Borkowski (800), Filip Rak i Filip Ostrowski (1500) +dwóch polskich pacemakerów! Start transmisji w Polsacie Sport 2 od godz. 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *