Ruszamy z nową platformą treningową. Kurs i program analityczny w jednym

Miło nam poinformować, że po wielu tygodniach udało nam się stworzyć narzędzie, które w kontekście treningu szybkości może okazać się rewolucyjne. Zastanawialiśmy się, jak poprzez internet promować opisywane przez nas metody, a przede wszystkim, jak pomóc tym, którzy chcieliby zacząć przygodę ze sprintem. Poniżej chcemy Wam przedstawić kurs, plan treningowy i program analityczny w jednym.

Nowa platforma na której znajdziecie przywołane narzędzia nosi nazwę www.youngolive.com i powstała z połączenia znaczeń “young olive” (“młoda oliwka”), oraz “you n’ go -live”, co oznacza “ruszyć z czymś/wystartować”. Strona ma wlewać więc świeżość w nasze działania.

Na stronie po wykupieniu dostępu znajdziecie 4-tygodniowy program działania:


Każdy dzień treningowy będzie uzupełniony kikoma filmami instrukcyjnymi, jak wykonać dane ćwiczenie:

Ponadto będziecie widzieć ile powtórzeń oraz ile serii danego ćwiczenia najlepiej wykonać. Bardziej złożone treningi będą objaśniane na zasadzie krótkiego omówienia.

Mechanika lub technika treningu będzie objaśniana w formie filmu z krótką analizą wizualną oraz z lektorem w tle:

 

Łącznie będziecie mieć dostęp do 30 różnych filmów. Każdy dzień przerwy między treningami będzie zagospodarowany przez specjalne artykuły do których dostaniecie hasło:

Swoje postępy będziecie mogli monitorować za pomocą programu analitycznego. To narzędzie powstało specjalnie do analizy biegu. Dzięki niemu określicie kąty, położenie środka ciężkości i porównacie swoją technikę z obowiązującymi wymogami technicznymi i mechanicznymi. 

Więcej odkryjecie na youngolive.com. Trudno trenować na samej tylko rozpisce bez oka trenera. Tym okiem w naszym kursie będzie jednak program, którego działanie testowaliśmy na dziesiątkach startów naszych zawodników (zrzeszonych w klubie KS Sprinterzy.com). Dzięki szczegółowemu wytłumaczeniu, pozwala on zrozumieć na czym polega poprawna faza startu i przyspieszenia. Swoje postępy możecie monitororować na lub po każdej jednostce treningowej. Jedyny wymóg to lepsza karta graficzna na waszym komputerze, aby program działał szybko. Działa on także na telefonach komórkowych, choć wówczas film ładuje się wolniej. 

Cały nasz kurs stanowi objaśnienie czym jest tzw. nowoczesny program treningowy szybkości. Plan został ułożony przez założyciela strony Sprinterzy.com. oraz sprintera i trenera, który wiedzę z kursu przetestował w praktyce. (rekordy życiowe: 10.62/100M i 21.39/200M). Wiedza jaka została wykorzystane w udostępnianych materiałach jest podparta doświadczeniem najlepszych szkoleniowców świata. Nasz plan pozytywnie ocenił m.in. trener mistrza świata na 100M, Vincent Anderson. Pozytywne rekomendacje dostaliśmy też od Kevina Tylera. 

Opracowany przez nas plan stanowi wprowadzenie do rozbudowantch metod treningu, gdzie z czasem pojawia się coraz większa objętość. Niezbędne jest nauczenie się w pierwszej fazie mechaniki przyspieszenia i biegu na dystansie i ten plan jest dobrym punktem wyjścia zarówno dla 100, jak i 400-metrowca. Oceniliśmy, że 4-tygodniowy program będzie najlepszym narzędziem do rozwoju, przede wszystkim bezpiecznym. Delikatnie staraliśmy się wdrożyć do programu trening siłowy. ale nie jest on konieczny jeśli chodzi o ćwiczenia z wykorzystaniem dużych ciężarów. W klubie z powodzeniem prowadzimy zawodników bez wykorzystania siły. Także na świecie znane są przypadki mistrzów świata (np. Kim Collins), którzy mieli “alergię na ciężary”. Jeśli jednak ktoś lubi siłownię, to plan będzie stanowił do niej dobre wprowadzenie. 

Cieszymy się, żę możemy oddać w Wasze ręce produkt, który jest wisienką na torcie naszych rozbudowanych działań. Mamy nadzieje, że cena nie będzie dla większości przeszkodą. W budowę nowej platformy zainwestowaliśmy nie tylko czas i wiedzę, ale też i pieniądze. Zakup kursu jest dołożeniem cegiełki dla rozwoju zarówno was, jak i nas. Nie będzie to z pewnością ostatni kurs jaki wypuścimy. Spotka się on z kontynuacją, szczególnie, że zależy nam na kompleksowym, nie tylko 4-tygodniowym rozwoju sprinterów, ale także wielu spośród przedstawicieli innych dyscyplin sportu. 

Zapraszamy na https://www.youngolive.com 😉