„Roberto Carlos nalegał aby zmierzyć mu czas na 100M” Rezultat?

„Roberto Carlos nalegał aby zmierzyć mu czas na 100M” Rezultat?

13 listopada, 2020 Wyłącz przez Sprinterzy.com

José Luis San Martín, trener motoryczny Realu Madryt zdradził w rozmowie z hiszpańską „Marcą” swoje doświadczenia z treningów z Realem Madryt i Roberto Carlosem.

„W tamtym czasie można było prosić Real o pewne zmiany, ale na pewno nie można było kwestionować ich siły fizycznej-komentuje San Martin.

„Na jednym z treningów drażniłem się z Roberto Carlosem, że przebiegnięcie 100M zajęłoby mu ponad 11 sekund. W końcu przerwał, spojrzał na mnie i powiedział: „Sprawdzmy to”. Odpowiedziałem mu, że jest w trakcie treningu i będzie zmęczony. Roberto jednak nalegał, abym wziął stoper i sprawdził. Przebiegł 100M w 10.8 sekundy. Niesamowity czas. Byłby wspaniałym sprinterem.”

Trener opowiadał też o Ronaldo (Nazario de Lima). „Byłby wspaniałym sprinterem na 60M. Z łatwością pokonywał 60M w czasie pomiędzy 6.8, a 7.8 sekundy. Był bardzo szybki, ale szybko też się męczył”.

Kto wg niego byłby najlepszy na 800M? David Beckham. A na najlepszego maratończyka wskazał Raula Gonzaleza. „Figo i Zidane” nadają się do biegów crossowych. Mecze Ligi Mistrzów kończyli z liczniekiem 14 kilometrów”-uciał Martin.

Bardzo ciekawa rozmowa. A nasz komentarz? Trener nie wymienił szczegółów. 10.8 to elektronicznie czas powyżej 11 sekund, co pokrywa się z wyliczeniami Jamesa Smitha, który wynik Cristiano Ronaldo wycenił na maksymalnie 11.16 /100M. Roberto Carlos swój czas wykręcił będąc już zmęczony, na pewno bez kolców. Wizualnie był też szybszy od Ronaldo. Całkiem możliwe, że stać go było na bieganie poniżej 11 sekund z treningu typowo piłkarskiego.

Oceńcie zresztą sami:Roberto Carlos był piłkarzem Brazylii i Realu Madryt. W 2002 roku sięgnął z Brazylią po mistrzostwo świata. Z Realem trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. Karierę zakończył w 2011 roku. Piłkarz jest obecnie ambasadorem Realu Madryt w Azji i Oceanii. Ostatnio w 2017 roku był także trenerem australijskiej drużyny South Melbourne. Ma 47 lat.